ମହିଳାଙ୍କ ପରି କୁକୁଡାକୁ ବି ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ପ୍ରସବ ପୀଡା, ଛଟପଟ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ତ ଗର୍ଭରୁ ଅଣ୍ଡା ନୁହେଁ, ସିଧା ବାହାରିଲା ଛୁଆ

ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଅନେକ ମାମଲା ଅଛି, ଯାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟକର | ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଜିନିଷଟି ସତ କି ନାହିଁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଅନେକ ଦିନ ଲାଗେ ? ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଅଣ୍ଡା ବଦଳରେ ସିଧାସଳଖ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଜନ୍ମ ଦେଇଛି ? ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଆମେ ଥଟ୍ଟା କରୁଛୁ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସେପରି ନୁହେଁ |

ଏହି ମାମଲା ଆମ ଓଡିଶାର ଅଟେ । ଜଣେ କୃଷକର କୁକୁଡ଼ା ଅଣ୍ଡା ବଦଳରେ ସିଧାସଳଖ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଜନ୍ମ ଦେଇଛି | ଏହି ମାମଲା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଏହି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ତର୍କ ଚାଲିଛି ଯେ ପ୍ରଥମ କୁକୁଡା ଆସିଲା ନା ଅଣ୍ଡା…

ବର୍ତ୍ତମାନ ନୁଆପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ଘଟଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛି । କୁକୁଡ଼ା ହେତୁ ଏହି ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ କୃଷକଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।ବାସ୍ତବରେ, କୃଷକର କୁକୁଡ଼ା ଅଣ୍ଡା ଦେଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଏଥିରେ ବଡ କଥା କ’ଣ ? ଯଦି କୁକୁଡ଼ା ଅଛି ତେବେ ସେ ଅଣ୍ଡା ଦେବ | କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚକିତ କଲା |

 

ନୁଆପଡାର ଇଛାପୁର ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଅମ୍ବିକା ମାଝୀ ଙ୍କ ଘରେ ଥିବା କୁକୁଡ଼ା ତାଙ୍କୁ ଫେମସ କରିଦେଲା । ଅମ୍ବିକାଙ୍କ କୁକୁଡ଼ା 9 ଟି ଅଣ୍ଡା ଦେଲା | ଅଣ୍ଡା ଦେବା ପରେ କୁକୁଡ଼ା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଅନ୍ୟତ୍ର ବସିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲା ।

ଯେତେବେଳେ କୁକୁଡା ଟି ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଲା ପରେ ବି ସେଠାରୁ ଉଠିଲା ନାହିଁ, ତେବେ ଘର ଲୋକ ଯାଇ ତାହାକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ | କୁକୁଡ଼ା ସେଠାରେ ବସି ଛଟପଟ ହେଉଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ କୁକୁଡ଼ାକୁ ଉଠାଇ ଆଣିଲେ, ସେମାନେ ଦେଖିଲେ ଯେ ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଛୁଆ ଅଛି | କୁକୁଡ଼ା ଚାରିପାଖରେ ଅଣ୍ଡାର ଚୋପା ନଜର ଆସିଲା ନାହିଁ | ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା ଯେ କୁକୁଡ଼ାଟି ସିଧାସଳଖ ଛୁଆକୁ ପେଟରୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା । ପ୍ରସବର ୧୦ ମିନିଟ ପରେ ଛୁଆଟି ମରିଗଲା |

ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକମାନେ କହିଲେ ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ଏପରି ଘଟଣା କେବେ ବି ଦେଖି ନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କହିଲେ କି ହେଇପାରେ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅଣ୍ଡାରୁ ଛୁଆଟି ବାହାରି ଯାଇଥିଲା । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସିଧାସଳଖ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଛୁଆ ଜନ୍ମ ହେଲା |

କହି ଦେଉଛୁ କି କୁକୁଡ଼ା ଅଣ୍ଡା ଦେବା ପରେ ତାକୁ 21 ଦିନ ପାଇଁ ସେକି ଥାଏ | ଏହା ପରେ କୁକୁଡ଼ାଛୁଆ ଅଣ୍ଡାରୁ ବାହାରି ଆସନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଣ୍ଡାଟି କୁକୁଡ଼ାର ଗର୍ଭରେ ଫାଟି ଯାଇ ଥାଇପାରେ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଉଭୟ ମାମଲାରେ ଛୁଆଟି ମାରି ଯାଇଥିଲା ।

ଏହିପରି ଦେଶଦୁନିଆରେ ଘଟୁଥିବା ସବୁ ଖବର ସହ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରି ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହୁଅନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ

Related Posts

About The Author

Add Comment