ଆଜିଠୁ ‘Kishore bhaina’ ହୋଟେଲରେ ଆଉ ବସିବନି ହଣ୍ଡା, କି ଫୁଟିବନି ୨୦୦ କେଜି ଖାସି ମାଂସ, ଜମିବନି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଭିଡ, ପୁଣି ଏମିତି ଷ୍ଟେପ୍ସ ନେଲା BMC…

ବନ୍ଧୁଗଣ, ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଅଛି କିଶୋର ମଟନ । ଆଜି BMC ର ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ ପହଞ୍ଚିବ କିଶୋର ବାବୁ ଙ୍କ ମଟନ ଦୋକାନରେ । ଆଉ କିଶୋର ମାଡିବସି ହୋଟେଲ କରିଥିବା ସରକାରୀ ଜମି କୁ ଆଜି ଜବାର ଦାଖଲ କରିବା BMC । କାରଣ କୁହା ଯାଉଅଛି ଯେ BMC ର କଥାକୁ ତିଳେ ମାତ୍ର ଖାତିର ଖଲା ନାହିଁ କିଶୋର ବାବୁ । ସେ ହଣ୍ଡା ବସାଇ ଥିଲା ଏବଂ ମଟନ ଫୁଟାଇ ଥିଲା ।

ଆଉ ଟୁଲ ଉପରେ ବସି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ଳେଟ ବାଢି ଚାଲିଥିଲା ଖାସୀ ମାଂସ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାତ୍ର ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆ ଥିଲା ଦୋକାନ ଲାଇସେନ୍ସ ଏବଂ ଅସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା ଦୋକାନ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ BMC କିଶୋର ମଟନ ଦୋକାନକୁ ସିଲ କରିଲା ବୋଲି ଏକ ଟ୍ଵିଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ଆଉ ସିଲ ହେବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ପୁରି ନଥିଲା । ରାତାରାତି ସବୁ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଗଲା ।

ଆଉ ସକାଳୁ ଚିରାଚରିତ୍ର ଢଙ୍ଗରେ ପସରା ମେଲାଇ ବସିଗଲେ କିଶୋର ଭାଇନା ଏବଂ ପ୍ଳେଟ ପରେ ପ୍ଳେଟ ବାଢି ଚାଲିଲେ ମଟନ । ଗୁରୁବାରରେ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ ରେ ଲୋକଙ୍କର ଖଚାଖଚ ଭିଡ ଥିଲା । କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନଥିଲା । ସେହି ଅସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ ରେ ରନ୍ଧାବଢା ମଧ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ଏହାପରେ ଉଠିଥିଲା ମାଳମାଳ ପ୍ରଶ୍ନ ।

କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିଲା ଯେ BMC ରେଡ କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପୁରିନାହିଁ, କେମିତି ପସରା ମେଲିଲା କିଶୋର ଭାଇନାଙ୍କର ? ଆଉ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ କିଏ ଦେଲା ଅନୁମତି ? ଆଉ ଏତିକି ବେଳେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ଯେତିକି ବେଳେ ସବୁଆଡେ ଜବର ଦାଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉଛି ସେତେବେଳେ କିଶୋର ଭାଇନା ହୋଟେଲ ଉପରେ BMC ର ନଜର ପଡିନାହିଁ କିଭଳି ?

ଆଉ ଏମିତି ସାମାଜିକ ଗଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରିଥିଲା । ଆଉ ଏହା ପରେ BMC ର କମିସରନର ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ ହୋଟେଲ ବିପକ୍ଷରେ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଦିନେ ଗଞ୍ଜାମ ରେ ଭଲ କାମ କରିଥିବା ସେତେବେଳର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ ବହୁତ ନାମ ମଧ୍ୟ କମାଇଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ଯେତେବେଳେ ସେ BMC ର କମିଶନର ଅଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଯେତେବେଳେ BMC ଉପରେ ମାଳ ମାଳ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଠିକ ସେତିକି ବେଳେ BMC ର ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ କୁ ଜଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହା ସହିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ହେବ । ଆଉ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ କୁ ଜବର ଦଖଲ ହଟାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଅଛି । ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ବିଶେଷ ବିବରଣୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଆମ୍ଭକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.