ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା କହିଲେ ନିଜ ଦୁଃଖ, “ଦୁଇ ଦିଅର ମୋ ସହିତ ରଖନ୍ତି ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ, ସ୍ଵାମୀ-ଶଶୁର କରନ୍ତି ସପୋର୍ଟ”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଭାରତରେ ଆମ ମାନେ ଭାଉଜକୁ ମା ପରି ଦେଖିଥାଉ । ଭାଉଜ ଓ ଦିଅରର ସମ୍ପର୍କ ମା ପୁଅ କିମ୍ବା ଭାଇ ଭଉଣୀର ସମ୍ପର୍କ ସହ ସମାନ ହୋଇଥାଏ । ଗୋଟେ ଦିଅର ସବୁବେଳେ ନିଜ ଭାଉଜକୁ ଇଜ୍ଜତ କରିବା ଉଚିତ ।

ହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏପରି ଦୁଇଟି ପା-ପି ଦିଅର ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯିଏ ନିଜ ଭାଉଜଙ୍କୁ ଇ-ଜ୍ଜ-ତ ଦେବା ଜାଗାରେ ଇ-ଜ୍ଜ-ତ ନେ-ଇ ଯା-ଇ-ଛନ୍ତି । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ହେଉଛି ଯେ, ସେହି କାମରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ଓ ଶଶୁର ସପୋର୍ଟ ଦେଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଏହି କଥା ବିଷୟରେ ମହିଳାର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ମାମୁ ଜାଣିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଖ-ରା-ପ ଉ-ଦେ-ଶ୍ୟ ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ ।

ସେହି ସମୟରେ ମହିଳା ଜଣକ ଯାହା କରିଲେ ତାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତା ହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ବିଷୟରେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ମା-ମ-ଲା-ଟି ହ-ରିୟ-ଣାର ଅ-ମ୍ବା-ଲାର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁରୁ ଆସିଛି । ପୀ-ଡି-ତା ମହିଳାଙ୍କର ବିବାହ ୧୦ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲା । ବିବାହ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ତାକୁ ଅ-ପ୍ରା-କୃ-ତି-କ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ବ-ନେ-ଇ-ବା ପାଇଁ ବା-ଧ୍ୟ କରୁଥିଲା । ଏହି ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦୁଇ ଭାଇ ମଞ୍ଜିତ ଓ ଯଶବିନ୍ଦର ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇଜଣ ନିଜ ଭାଉଜ ସହ ଅ-ପ୍ରା-କୃ-ତି-କ ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ମହିଳା ଜଣକ ଏହି ସବୁ ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମ ଉପରେ ବହୁତ ବି-ରୋ-ଧ କରିଥିଲା ହେଲେ କିଛି ଫାଇଦା ହେଲା ନାହିଁ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ହେଉଛି ଯେ, ଦିଅର ମାନଙ୍କ ଏହି ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ଓ ତାର ଶଶୁର ସପୋର୍ଟ ଦେଉଥିଲେ । ସ୍ଵାମୀ ଓ ଶଶୁର ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମ ବିଷୟରେ ସବୁ କଥା ଜାଣି ଚୁପ ରହୁଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପରେ ମହିଳାର ସ୍ଵାମୀର ମାମୁଙ୍କୁ ଏହି କଥା ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିଥିଲା । ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାମୁ ଏହି ଖ-ରା-ପ କା-ମ-କୁ ରୋ-କି-ବା ଜାଗାରେ ନି-ଜ ଖ-ରା-ପ ଉ-ଦେ-ଶ୍ୟ ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସି ଯାଇଥିଲେ ଓ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଦୁ-ଷ-କ-ର୍ମ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ମହିଳା ଜଣକ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ନିଜ ପରିଜନ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ଘ-ଟ-ଣା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ।

ପୀଡିତଙ୍କ ମୁତାବକ, ତାର ପରିବାର ଲୋକ ଏହି ମା-ମ-ଲା-କୁ ନେଇ ପୋ-ଲି-ସ-ରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କ-ରିଥିଲେ ହେଲେ ପୋ-ଲି-ସ ତ-ରଫରୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସା-ହା-ର୍ଯ୍ୟ ମିଳି ନଥିଲା । ଏହା ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଏହି ମା-ମ-ଲା-କୁ ଇଣ୍ଟର ନାସନାଲ ମା-ନ-ବ-ଧୀ-କାର ଆ-ୟୋ-ଗରେ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଚିଫ ବିକାଶ ବଂଶଲଙ୍କୁ ଏହି ମା-ମ-ଲା ବିଷୟରେ କହି ସା-ହା-ର୍ଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ । ଯାହାଫଳରେ ବଂଶଲ ପୀ-ଡ଼ି-ତା ମ-ହି-ଳାଙ୍କୁ ଆ-ଶ୍ଵା-ସନା ଦେଇଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ମା-ମ-ଲା-ର ତ-ଦ-ନ୍ତ କରୁଛି ଓ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ମହିଳା ଜଣକ ଡି-ପ୍ରେ-ସ-ନ-ରେ ଆସି ଯାଇଛନ୍ତି । ଗାଁ ଲୋକ ମାନେ ଏହି ମା-ମ-ଲା ବିଷୟରେ ଜାଣି ବିଶ୍ଵାସ କରୁ ନାହାନ୍ତି ହେଲେ ଏହା ସତ । ତା ହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କର ମତ ଏହି ମାମଲା ପ୍ରତି କଣ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାଇବେ, ଆଗକୁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରିବେ । ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.