ସାମ୍ପୁରେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ବାସ ଏହି ଗୋଟେ ଜିନିଷ, ଆପଣଙ୍କ ବାଳ କୌଣସି ହିରୋଇନ ଠାରୁ କମ ଲାଗିବ ନାହିଁ

ସାଙ୍ଗମାନେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଏମିତି ଟପିକ ଆଣି ଆସିଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା କି କେମିତି ଆମେ ନିଜ କେଶର ଯତ୍ନ ନେବା ଯେମିତି କି ଆପଣଙ୍କ କେଶ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବଢିବାକୁ ଲାଗିବ ଓ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଛିଣ୍ଡି ଯାଉଛି ବା ଝଡି ଯାଉଛି ଓ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କେଶ ଅଗ ଫାଟିବା ସମସ୍ୟା ଅଛି ତେବେ ତାହା ବି ବନ୍ଦ ହେଇଯିବ । ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସାମ୍ପୋ ନେବାର ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ କେଶକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା କି କେମିତି ଆପଣ ଏହି ଉପାୟକୁ ତିଆରି କରିବେ ।

ଏହାକୁ ବନାଇବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଏକ ସାମ୍ପୋ ଦରକାର ଯାହାକୁ ଆମେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ । ଏକ ପ୍ଳେଟ ରେ ସେହି ସାମ୍ପୋର ପ୍ଯାକେଟ ଖୋଲି ସାମ୍ପୋ କୁ ଢାଳନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆମେ ନେବା ଆଲୋବେରା । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଆଲୋବେରା ଗଛ ଅଛି ତେବେ ତାହାର ଏକ ପତ୍ର ନିଅନ୍ତୁ ଓ ଯଦି ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଆଲୋବେରା ଜେଲ ର ପ୍ରୟୋଗ କରି ପାରିବେ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ସେହି ଆଲୋବେରା ପତ୍ରକୁ କାଟି ସେଥିରୁ ଜେଲ ବାହାର କରନ୍ତୁ ।

 

ଆପଣ ଏଥିରୁ ୧ ଚାମଚ ଜେଲ ବାହାର କରି ତାହାକୁ ସାମ୍ପୋରେ ମିଶାଇବେ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ନେବେ ଚିନି ପାଉଡର । ଏହାକୁ ବନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଚିନି ନିଅନ୍ତୁ ଓ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବେ ପେଶୀ ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ତାହାକୁ ଚଲାଇ ଚିନି ପାଉଡର ବାହାର କରନ୍ତୁ । ହାରାହାରି ଅଧା ଚାମଚ ଚିନି ପାଉଡର ଆମେ ଏଥିରେ ମିଶାଇ ଦେବା ।

ଏହାକୁ ପକାଇବା ପରେ ଆମେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିକ୍ସ କରିନେବା । ଏହି ଚିନି ପାଉଡର ଆମ କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ । ଏହା ଡେଡ ସ୍କିନ ସେଲ୍ଲ୍ସ କୁ ହଟାଇଥାଏ ଓ ଆମ ବାଳର ମୂଳକୁ ଅଏଲୀ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚାଇଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆମ କେଶକୁ ବଢିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମିଳିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କେଶ ବଢୁ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ସାମ୍ପୋରେ ଚିନି ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ।

କିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ

ଏହାକୁ ଆପଣ ସାଧାରଣ ସାମ୍ପୋ ପରି ନିଜ ବାଳରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ । ଯେମିତି ଆପଣ ସାଧାରଣ ସାମ୍ପୋ ନେଇ ନିଜ କେଶରେ ଲଗାଇଥାନ୍ତି ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ସେମିତି କରିବେ । ଆପଣ ନିଜ ଆଙ୍ଗୁଠି ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଏହାକୁ ନିଜ କେଶରେ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଓ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା କେଶର ମୂଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ ପହଞ୍ଚିଛି । ସାଧାରଣତଃ ଆମେ ସାମ୍ପୋ ଲଗାଇବା ପରେ ବାଳକୁ ଧୋଇ ଦେଇଥାଉ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଆପଣ ବାଳରେ ଲଗାଇବା ପରେ କମ ସେ କମ ୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖିବେ । ମାନେ ୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାଇ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମୂଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯିବ ଓ ନିଜର କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବ ।

ଏହା ପରେ ଆପଣ ବାଳକୁ ଧୋଇ ନେବେ, ଏହା ପରେ ଦେଖିବେ କି ଆପଣଙ୍କ ବାଳରେ ଏକ ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଚମକ ଆସି ଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବାଳକୁ ଶାଇନି ଓ ସିଲକି କରାଇବ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଓ ଏମିତି ହିଁ କିଛି ନୂଆ ନୂଆ ଟିପ୍ସ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.