ବଲିଉଡ ରେ ସବୁଠୁ ଡେଙ୍ଗା ଅଟନ୍ତି ଏହି 5 ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ନମ୍ବର 3 ଙ୍କ ହୀରୋ କୁ ତ ବ୍ୟବାହାର କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଟୁଲ

ଦୁନିଆରେ ଏମିତି ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯାହାର ବହୁତ କମ | ଟିଭିରେ ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବାର ବିଜ୍ଞାପନ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ | ଏହାର ବିପରୀତ ରେ, ବହୁତ ଲୋକ ଏମିତି ଅଛନ୍ତି ଯାହାର ଉଚ୍ଚତା ବହୁତ ଅଧିକ ଅଟେ | କମ ଉଚ୍ଚତା ଓ ଅତ୍ୟଧିକ ଉଚ୍ଚତା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ | ବିଶେଷକରି, ଯଦି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ସାଧାରଣ ଉଚ୍ଚତା ଠାରୁ ଅଧିକ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ଭଲ ଓ ଖରାପ ଗୁଣ ଅଛି | ସେହିପର କମ ଓ ଓ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚତାର ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ଏବଂ ଅସୁବିଧା ଅଛି | ଆଜିର ପୋଷ୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ଉଚ୍ଚତା ସର୍ବାଧିକ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଏ ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ ।

ଲାରା ଦତ୍ତା

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲାରା ଦତ୍ତଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା 5 ଫୁଟ 9.2 ଇଞ୍ଚ | ସେ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମର ଜଣେ ଫେମସ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ସେ ବର୍ଷ ୨୦୦୦ ରେ ମିସ ୟୁନିଭର୍ସ ରହି ସାରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ବଲିଉଡ ରେ ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ‘ଅନ୍ଦାଜ’ ଥିଲା ।

ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା

ବଲିଉଡର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା 5 ଫୁଟ 9 ଇଞ୍ଚ ଅଟେ | ସେ ବଲିଉଡ ର ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି । ସେ ଶାହରୁଖ ଖାନ ଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ରବ ନେ ବନା ଦି ଯୋଡି’ ରୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ।

ୟୁକ୍ତା ମୁଖୀ

ଉଚ୍ଚତା ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୟୁକ୍ତା ମୁଖୀ ଏହି ସବୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଡେବ୍ୟୁ ଥିଲା ‘ପ୍ୟାସା’ | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ୟୁକ୍ତା ମୁଖୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା 6 ଫୁଟ 1 ଇଞ୍ଚ ଅଟେ |ଫିଲ୍ମ ରେ ତାଙ୍କର ଅସଫଳତା ର କାରଣ ତାଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ହିଁ ଅଟେ ।

ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍

ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ବହୁତ ଅଧିକ | ତାଙ୍କର ହାଇଟ 5 ଫୁଟ 9.5 ଇଞ୍ଚ |ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ 1975 ମସିହାରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରେ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ବୟସ 44 ବର୍ଷ ଅଟେ । ସେ 1994 ମସିହାରେ Femina Miss India ଜିତିଥିଲେ ।

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ କଥା କହିଲେ ତାଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ଭଳି | ଦୀପିକାଙ୍କର ହାଇଟ ମଧ୍ୟ 5 ଫୁଟ 9 ଇଞ୍ଚ | ସେ ‘ଓମ ଶାନ୍ତି ଓମ’ ରୁ ବଲୀଉଡ ଫିଲ୍ମ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଆଜି ସେ ବଲିଉଡ ର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଓ ସେ ରନବୀର ସିଂହ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ବହୁତ ଖୁସିରେ ଅଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଲେଖାଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲେ ଲାଇକ ଆଉ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରି ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହୁଅନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.