ସମୁଦ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଭୟଙ୍କର ଦୃଶ୍ୟ, ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଧୀବରଙ୍କ ସହ ଯାହା ଘଟିଲା ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିବ, ଦେଖନ୍ତୁ video

ସମୁଦ୍ରରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଏହି ବୋଟଟିର ଭିଜୁଆଲ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଖୁବ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ସମୁଦ୍ରର ଉତ୍ତାଳ ତରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ଖୁବ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି ଏହି ବୋଟଟି । ଆଉ ଏତିକି ବେଳେ ହଠାତ ଘଟିଲା ଅଘଟଣ ଘଟିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସମୁଦ୍ର ଲହରୀରେ ଡଙ୍ଗାଟି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଇଁ ପଡୁଛି । ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ଯାହା ଘଟୁଛି ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଖୁବ ଡରିଯିବେ । ଡଙ୍ଗାଟି ଏକଦମ ନଇଁ ଯିବା ଫଳରେ ସେହି ନୌକାରେ ଥିବା ଜଣେ ଧୀବର ସମୁଦ୍ର ପାଣିକୁ ଖସି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ସମୟର ଭିଜୁଆଲ ଦେଖିଲେ ତାହା ଯେ କେତେ ଭୟଙ୍କର ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେରଳର କୋଲମ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ । ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ସବୁ ଜଳାଶୟ ଗୁଡିକର ଜଳସ୍ତର ବଢିବା ସହ ମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟ ଖୁବ ଅଶାନ୍ତ ରହିଛି । ତେବେ ସାହସ କରି ଡଙ୍ଗା ନେଇ ସମୁଦ୍ର ଭିତରକୁ ଏହି ଧୀବର ମାନେ ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଆଉ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଅଶାନ୍ତ ସମୁଦ୍ରର ଜଳରାଶି ମଧ୍ୟରେ ସେମାନନକ ନୌକାଟି ଫସି ଯାଇଥିଲା ।

ଲହରୀରେ ଉଠିବ ପଡିବା ସହ ଡଙ୍ଗାଟି ଏକଦମ ନଇଁ ପଡୁଥିଲା । କେତେବେଳେ ଯେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଡଙ୍ଗାଟି ଓଲଟି ନଯିବ ତାହା ବି କହିବା ମୁସ୍କିଲ । ଡଙ୍ଗାରେ ଯେତେବେଳେ ଲହରୀରେ ଏକଦମ ନଇଁ ପଡୁଛି ସେତେବେଳେ ଅନ୍ୟ ଧୀବର ମାନେ ଡଙ୍ଗାର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗକୁ ଜୋରରେ ଜାବୁଡି ଧରି ରହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେଥିରୁ ଜଣେ ଧୀବର ଛିଟିକି ପଡି ସମୁଦ୍ରର ଅତଳ ଜଳରାଶିରେ ଖସି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ।

କେରଳର କୋଲମ୍ ଜିଲ୍ଲା ନିନ୍ତକରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଏକ ବଡ ଅଘଟଣ । ସମୁଦ୍ରର ଅଶାନ୍ତ ଲହରୀ ଡଙ୍ଗାଟିକୁ ଏମିତି ଅନେଇ ଦେଉଛି ଯେ ସେଥିରୁ ଧୀବର ଜଣକ ଛିଟିକି ପାଣିରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି । କେରଳର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଗତକାଲି ଏଭଳି ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ସମସ୍ତ ଚାରିଜଣ ଧୀବରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ତିନିଜଣ ପହଁରି ପହଁରି କୁଳକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ପଛରେ ଅସୁହିବା ଡଙ୍ଗାର ସାଥି ଧୀବରମାନେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଆଣିଥିଲେ ।

ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଏହି ଭିଜୁଆଲ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ଥିବାବେଳେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କାହିଁକି ସମୁଦ୍ରକୁ ଯିବାକୁ ବାରଣ କରିଥାଏ, ତାହା ଆପଣ ଜାଣି ପାରୁଥିବେ । ଆମ ପୋଷ୍ଟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଓ ଆଗକୁ ଆମ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.