ସୁଶାନ୍ତ ସୁସାଇଡ କେସ: କାଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଡାଇରେକ୍ଟରଙ୍କୁ ୭ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେରା କଲା ପୋଲିସ, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଅନେକ ରହସ୍ୟ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଉଦାସୀନ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହଁନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଯୁବ ତଥା ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତା କେବଳ 34 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିପାରିବେ। କାହିଁକି ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ତାହା ଏବେ ବି ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି। ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ରୁମରୁ କୌଣସି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ପାଇନାହିଁ। ସେଠାରୁ କିଛି ଡିପ୍ରେସନ୍ ବଟିକା ମିଳିଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ।

 

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ରହସ୍ୟର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଦିନ ରାତି ଲାଗିଛି । ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ବୟାନ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାକର ଏବଂ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା କରିଥିଲା। ଏବେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇଛନ୍ତି | ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା କାଷ୍ଟିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା (Mukesh Chhabra) ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରା ଉଚରା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଡକାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ମୁକେଶଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ସାତ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା।

ସୁଶାନ୍ତ ଜଣେ ସ୍ମାର୍ଟ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ

ପୋଲିସକୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା ଅନେକ କଥା କହିଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ପରି ଜଣେ ସକରାତ୍ମକ ଅଭିନେତା ଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁକେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଏକ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ | କିନ୍ତୁ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ଡିସିପି ଅଭିଷେକ ତ୍ରିମୁଖେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କାଷ୍ଟିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଛାବ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ସେ ଜଣେ ଭଲ ଅଭିନେତା ଥିଲେ |

ସ୍ପେସ୍ ଓ ଗାଲାକ୍ସି ର ଥିଲେ ଦିବାନା

ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ପେସ ଏବଂ ଗାଲାକ୍ସି ପ୍ରତି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ବହୁତ ଆଗ୍ରହ ରହିଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ପ୍ଲେଷ୍ଟେସନ୍ (ଭିଡିଓ ଗେମ୍) ଖେଳିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଉଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନ, ପ୍ଲେଷ୍ଟେସନ୍ କିମ୍ବା ରିଡିଂରେ ବିଜି ରହୁଥିଲେ, ସେ କାହାର ଫୋନ୍ ଉଠାଉ ନଥିଲେ | ୨୭ ମଇରେ ସୁଶାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ମୁକେଶଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଥିଲେ। ତା’ପରେ ଦୁହେଁ ଏକ ଫୋନ୍ କଲ ରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲେ |

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ପୋଲିସ ୪-୫ ଟି ଡାଏରୀ ମଧ୍ୟ ପାଇଛି। ସେଥିରେ ସେ ପୁସ୍ତକରୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଲେଖୁଥିଲେ | ଏହା ସହିତ ଏକ ରସିଦ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ଏହା ହେଉଛି ସେହି ରସିଦ ଯେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତ ନାଗାଲାଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ଜିନିଷ ପୋଲିସକୁ ମିଳିନାହିଁ।

କହି ଦେଉଛୁ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 10 ଜଣଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର କିଛି ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଓ ଆଗକୁ ଏପରି ସମସ୍ତ ଖବର ସହ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.