ବେଦୀରେ ଅଚେତ ହେଲା ବର, ଖସିଗଲା ନକଲି ଚୁଟି, ଆଉ ତାପରେ ଯାହା ହେଲା…ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି Video

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ତେବେ ଚନ୍ଦା ବରକୁ ମଣ୍ଡପରୁ ଫେରାଇଲା କନିଆଁ  ।  ବାଳ, ବରଯାତ୍ରୀ, ବିବାଦର ଏକ ଅଜବ ଖବର ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ  । ବରମାଳା ସମୟରେ କନ୍ୟା ଜାଣିଥାଏ ଯେ ବରର କେଶ ନକଲି ଅଟେ  ।  ନବବଧୂ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରି ବରଯାତ୍ରୀକୁ ଫେରାଇଦେଇଥିଲା  ।  ବରର ବାଳ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏତେ ଦୂର ଯାଇଥିଲା ଯେ ପୋଲିସକୁ ଡାକିବାକୁ ପଡିଲା  । ବହୁ କଷ୍ଟରେ ପୋଲିସ ଝିଅର ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ପରେ ବରାତକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ଏହି ମାମଲା ଉନ୍ନାଓର ସଫିପୁରର ଅଟେ । ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏହି ବାରାତ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲା । ବାରତାରେ ଜୋରଦାର ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ହିଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବାଳ, ବରଣମାଳା, ବରଯାତ୍ରୀ ଓ ବିବାଦ । ତେବେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ ଟାରେ ବର ପଙ୍କଜ ଏବଂ ବର ମଞ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ  ।  ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ  ।  ଏହାପରେ ସାତ କିଛି ସାତ ଫେରା ନେବା  ବର ଓ କନିଆଁ ମଞ୍ଚରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ  ।

ତା’ପରେ ବର ପଙ୍କଜ ଅଚେତ ହୋଇ ପଡ଼ିଗଲେ । ବର ଖସିଯିବା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଝିଅ ଘର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ସୋଫାରେ ଶୋଇଲେ  ।  ମୁହଁରେ ପାଣି ଢାଳିଲେ  ।  ବର ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଡରିଗଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ବରର ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ରଖି ୱିଗ୍ ବାହାରିଲା  ।   ସେହିଠାରେ ସମଗ୍ର ଘଟଣାରେ ମାମଲା ବିଗିଡି଼ବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ତେବେ ଝିଅ ଭବିଷ୍ୟତର ସ୍ୱାମୀର ବାଳ ନଥିବା ଦେଖି ପରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଜୋରରେ ପାଟି କରି ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କଲା । ଯେତେବେଳେ ଝିଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ବରକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ବିନା ୱିଗରେ ଦେଖିଲେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ  । ବର ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିବା ମାତ୍ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଲୋକମାନେ ଝିଅକୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ସେ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ । ବରର ପିତା ଅଶୋକ କୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ବରର ପିତା ବିବାହ ମନା କରି ବରଯାତ୍ରୀକୁ ବନ୍ଧକ ରଖିଥିଲେ । ତେବେ ବର ଦିଲ୍ଲୀରେ କାମ କରେ, ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କନିଆଁ  ଶିକ୍ଷକ ରହିଛି  ।  ଏହି ଉତ୍ତେଜନା ଏତେ ବଢି଼ଗଲା ଯେ କେହି ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ  ।  ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

ପ୍ୟାରୀ ଆଉଟପୋଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରାମଜିତ ଯାଦବ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଉଭୟ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ପରେ ମାମଲା ଶାନ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ବର ପଙ୍କଜ ବାରତ ସହ ଫେରିଆସେଲ  । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବରର ପକ୍ଷରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି । ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ବୁଝାମଣା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ପୋଲିସକୁ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କଣ ନିଶ୍ଚିତ ଜଣାନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.